МИР
Україна стане частиною енергомережі Європи
Глава оператора енергосистеми України Всеволод Ковальчук підписав договір про умови приєднання України до континентальної енергомережі Європи.
Першу заявку на приєднання до енергосистеми Європи Україна подала ще в 2006 році. Але переговори активізувалися в останні два роки.

Робота української енергосистеми буде синхронізована з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E). На сьогодні для роботи з європейською енергосистемою в Україні синхронізований тільки Бурштинський енергоострів, з якого електроенергія експортується в Європу. Інша частина енергосистеми України синхронізована для роботи з Росією, Білоруссю та іншими пострадянськими країнами.

Для модернізації інших українських мереж в найближчі 10 років «Укренерго» потрібно залучити додатково близько 1 млрд євро.

«Близько 1,5 млрд євро на сьогодні наш кредитний портфель і ще близько 1 млрд євро за ці найближчі 10 років нам необхідно буде залучити або отримати в тарифної складової, щоб привести нашу мережу до необхідного технічного рівня», — розповідав раніше про роботу з донорами Ковальчук.

За його словами, в останні роки НЕК активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями в особі ЄБРР, ЄІБ і KfW, залучаючи у них кошти для модернізації своїх мереж і підстанцій.